Ορίστηκαν οι αναπληρωτές στις Γραμματείες της Νέας Δημοκρατίας

Τους αναπληρωτές Γραμματείς της Νέας Δημορκατίας, όρισε με απόφασή του ο Πρωθυπουργός και πρόεδρος της ΝΔ, Κυριάκος Μητσοτάκης.

Η απόφαση αυτή λήφθηκε σε συνέχεια της ανακοίνωσης ορισμού των επικεφαλής των Γραμματειών της Νέας Δημοκρατίας, με αρμοδιότητα την οργανωτική και λειτουργική ανάπτυξη, κατεύθυνση και συντονισμό των τομέων δράσης τους.

Συγκεκριμένα:

Αναπληρωτές Γραμματείς Αγροτικών Φορέων:
Χρήστος Γιαννακάκης
Νίκος Θωμαΐδης
Νίκος Καπτανής
Δημήτρης Χατζίδης

Αναπληρώτριες Γραμματείς Ατόμων με Αναπηρία:
Έλσα Καραγεώργου
Φαίδρα Τσαλαχούρη

Αναπληρωτές Γραμματείς Αυτοδιοίκησης & Διαχείρισης Κρίσεων:
Ασπασία Αλιγιζάκη
Ιγνάτιος Καϊτεζίδης
Μιχάλης Κουμεντάκος
Τάκης Νικολακέας

Αναπληρωτές Γραμματείς Διεθνών Σχέσεων & Ευρωπαϊκής Ένωσης:
Άννα Ζαχαριάδου
Νάσος Μολδοβανίδης
Λευτέρης Μωυσιάδης
Γιώργος Πλεύρης

Αναπληρωτές Γραμματείς Ειδικών Κομματικών Οργανώσεων (ΕΚΟ):
Χριστόφορος Ντίζος
Γρηγόρης Σαμπάνης
Ανδρέας Χατζηανδρέου

Αναπληρωτές Γραμματείς Ελλήνων της Διασποράς:
Λεωνίδας Μαρκαντωνάτος
Ορσάκη Ρουσσέτου
Πασχάλης Τσιομπάνης

Αναπληρωτές Γραμματείς Επιστημονικών Φορέων:
Παναγιώτης Βαλασόπουλος
Γιάννης Παγώνας
Νίκος Σιαδήμας

Αναπληρωτές Γραμματείς Εργαζόμενων στον Ιδιωτικό & Δημόσιο Τομέα:
Νάνσυ Δάβαλου
Κατερίνα Ζιούτα
Ιωάννης Κούρτης
Γρηγόρης Μιχαλόπουλος

Αναπληρωτές Γραμματείς Κοινωνικής Αλληλεγγύης & Ανθρώπινων Δικαιωμάτων:
Κατερίνα Καραβιώτη
Φώτης Νέστορας
Όλγα Παυλίδου-Κουτρουμπή

Αναπληρώτριες Γραμματείς Οικογενειακής Πολιτικής & Ισότητας των Φύλων:
Όλγα Βησσαράκη
Ιωάννα Παπαβασιλείου
Ευαγγελία Σταθάτου
Μαρία Τσουρή-Καραμπινά

Αναπληρωτές Γραμματείς Παραγωγικών Τομέων:
Ανδρέας Δημητρουλόπουλος
Κωνσταντίνος Κεφαλογιάννης
Γιάννης Ρουκάς
Έρη Τόκα

Αναπληρωτές Γραμματείς Ποιότητας Ζωής & Εθελοντισμού:
Γόνη Γανοχωρίτου
Ινέτζη Δημητρακάκη
Χρήστος Λεβέντης
Βασίλης Παπαχρήστος

Αναπληρωτές Γραμματείς Προγράμματος:
Γιώργος Βλαχογιάννης
Σταύρος Βουρλούμης
Αντωνία Δήμου

Αναπληρωτής Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού:
Βασίλης Γακόπουλος

Αναπληρωτές Γραμματείς Ψηφιακού Μετασχηματισμού:
Δημήτρης Γκουλής
Μανώλης Φραγκεδάκης

Αναπληρωτές Γραμματείς τ. Βουλευτών-Ευρωβουλευτών-Πολιτευτών:
Αλέξανδρος Δερμεντζόπουλος
Κωνσταντίνος Ζαχαράκης
Νικόλαος Καλτεζιώτης
Νικόλαος Τζήρος

Αναπληρωτές Υπεύθυνοι Επιμόρφωσης Στελεχών:
Φώτης Βρέκος
Κατερίνα Οικονόμου
Νίκος Παπαχρήστος

​Με νεότερες ανακοινώσεις θα οριστούν οι θεματικοί Τομεάρχες του κόμματος, καθώς και οι συντονιστές των Γραμματειών από τους αντίστοιχους επικεφαλής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

info@realvoice995.gr

@2022 – RealVoice 99.5 All Rights Reserved.  Κατασκευή ιστοσελίδας

Χρησιμοποιούμε cookies για να σου προσφέρουμε μία προσωποποιημένη εμπειρία καθώς και για την ανάλυση της επισκεψιμότητάς μας. ΑΠΟΔΟΧΗ Μάθε περισσότερα